Żarłok broni drugiego miejsca

Tegorocznego rajdowego mistrza Śląska co prawda poznaliśmy na jedną rundę przed końcem, jednak kwestia pozostałych miejsc na podium jest cały czas otwarta. Największe szanse na wicemistrzostwo ma Szymon Żarłok, jednak jeszcze kilku innych zawodników ma matematyczne szanse na tę lokatę.

fot. Grzegorz Rybarski

Rajd Cieszyńska Barbórka będzie domowym rajdem dla Szymona Żarłoka, jednak główną trudnością ma być obrona drugiego miejsca. Wicelider punktacji zapowiedział, że zamierza pojechać rozważnie, tak aby bez przygód dojechać do mety i obronić swoją pozycję w klasyfikacji generalnej.

– Rajd Cieszyńska Barbórka jest dla mnie jednym z najważniejszych w sezonie, gdyż do moja domowa impreza, a poza firma, która mnie wspiera ma siedzibę w Ustroniu. Jak zwykle postaramy się wypaść jak najlepiej, zwłaszcza że walka o utrzymanie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej mistrzostw nie będzie łatwa. Kilku zawodników ostrzy sobie zęby na podium, a „Cieszynka” nigdy nie była łatwym rajdem. Ja lubię jednak jeździć w deszczu, a listopadowa aura może dać nam właśnie takie warunki. Tak czy inaczej pojedziemy rozważnie i tak szybko jak to będzie możliwe, aby zameldować się na mecie na jak najlepszej pozycji – powiedział Szymon Żarłok.

fot. Janusz Boruta