Poznaliśmy listę zgłoszeń ORLEN OIL 47. Rajdu Cieszyńska Barbórka.

W dniach 17-18 listopada odbędzie się ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka. 14 listopada organizator rajdu opublikował listę zgłoszeń, na której widnieje kilka niespodzianek. Łącznie na trasach pojawią się aż 104 załogi – 59 startujących w formule rajdu okręgowego oraz 45 startujących w formule SKJS. Kibice przede wszystkim zwrócą uwagę aż na pięć załóg w samochodach najwyższej kategorii, czyli Rally2. Kogo zobaczymy na prologu w Cieszynie a następnie na odcinkach specjalnych Zamarski oraz Zbigniewa Cieślara ?

Z numerem 2. do rywalizacji przystąpią Marcin Gluza i Robert Sęk. Za nimi na liście są Piotr Wincencik z Pawłem Piczakiem oraz Kamil Kawalec z Sebastianem Krzyżowskim. Są to trzy załogi, które wciąż mają szanse na zdobycie tytułu w Rajdowych Mistrzostwach Południa. Kolejne numery to Teodor Kocur z Grzegorzem Mortkiem oraz Łukasz Mrozek z Szymonem Kozakiewiczem. Mistrz pucharu PPC Adrian Michalak wystartuje wraz z Aleksandrą Piekarską z numerem 9.

Kibice zobaczą aż pięć samochodów Rally2!

Na liście zgłoszeń w rajdzie okręgowym w ramach Rajdowych Mistrzostw Południa znalazło się 59 załóg. W samochodach Skoda Fabia Rally2 evo zobaczymy trzy załogi – Kacper Wróblewski / Jakub Wróbel, Kamil Bolek / Łukasz Jastrzębski oraz wracającego na odcinki specjalne po dłuższej przerwie Wojciecha Chuchałę. Forda Fiestę R5 MKII do Cieszyna przywiozą Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot, zaś Citroena DS3 R5 Marek Temple i Klaudia Temple.

Walkę o mistrzostwo w klasie Open 4WD w ORLEN OIL 47. Rajdzie Cieszyńska Barbórka stoczą załogi Piotr Żbikowski / Marcin Bieniak oraz Grzegorz Gniadek / Arkadiusz Buczek. W tej samej klasie powalczą m.in. Maciej Gaca z Bartoszem Dąbrową, Paweł Pisz z Jakubem Gerberem oraz Beniamin Korzeniowski z Krzysztofem Pietruszką. Z numerem 23. na trasy wystartują Grzegorz Olchawski i Przemysław Bosek w ich Audi Quattro S1.

Bardzo ciekawie zapowiada się walka w klasach Open wśród załóg w samochodach z napędem na jedną oś. Są tu m.in. Rafał Pochłopień z Bartłomiejem Wątrobą, Maciej Hawro z Patrykiem Kielarem, Jacek Jurecki z Piotrem Jamroziakiem, czy Kajetan Świder z Marcinem Boryckim. Za kierownicę rajdówki powraca Łukasz Sitek, który przemierzał będzie trasy wspólnie z Łukaszem Gwiazdą. W klasie Open 2 powalczą też goście z Czech – Jakub Vlcek z Davidem Matyasem. W klasie A2 wystartuje bohater miejscowych kibiców, Jerzy Tomaszczyk, który wystartuje z Kamilem Dąbrowskim. Walkę o mistrzostwo w klasie RN3 stoczą duety Damian Boncela / Jacek Wasilewski, Łukasz Godula / Daniel Nowak i Rafał Wyderka / Jacek Spentany.

45 startujących w Rajdowym Samochodowym Pucharze Śląska

W formule SKJS w ramach Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska wystartuje 45 załóg. Są tu m.in. Michał Kumiega z Adamem Górką w klasycznym Renault 5 Alpine Turbo. Na liście są również zawodnicy doskonale znani lokalnej rajdowej społeczności, jak chociażby Daniel Dembinny z Patrykiem Siąkałą, Paweł Lipowczan z Grzegorzem Lipowczanem, Krystian Holubek z Pawłem Holubkiem, Krzysztof Szturc z Mariuszem Cymorkiem, Andrzej Szewczyk z Damianem Baronem, czy też niezwykle mocno obsadzona klasa dla Fiatów 126p.