Udany debiut wicemistrza

Rajd Cieszyńska Barbórka jest wyjątkowy dla Tomka Zbroi. Zeszłoroczny mistrz Śląska okazał się najlepszy przed dwunastoma miesiącami, a podczas startu w sezonie 2018 debiutował za kierownicą samochodu z napędem na cztery koła. Choć kara za zbyt wczesny wjazd na PKC przeszkodziła mu w odniesieniu zwycięstwa w klasie GOŚĆ 4WD, to jednak Tomek był najszybszy na wszystkich odcinkach specjalnych.

fot. Marcin Hennek

Tuż po zakończeniu ostatniego odcinka specjalnego Zbroja zdradził, że jest bardzo zadowolony ze swojego pierwszego startu za kierownicą Forda Fiesty Proto. – Uważam, że jako zespół możemy być zadowoleni z pracy jaką wykonaliśmy podczas „Cieszynki”. Sprawdzaliśmy różne ustawienia samochodu, a ja dobrze czułem się za kierownicą. Było tak jak trzeba – powiedział Tomek.

Zeszłoroczny wicemistrz Śląska dodał również, że nie ma problemów z przesiadką z ośki do czterołapa. – Nie wydaje mi się, aby napęd na cztery koła stanowił dla mnie problem. Samochód to samochód i niezależnie od napędu jeździ się podobnie. Tutaj trzeba zwracać uwagę na troch inne niuanse. Jazda musi być bardziej czysta, a przez to trzeba lepiej wyczuwać moment dociśnięcia gazu na wyjściu z zakrętów, ale ogólnie nie mam problemów z nowym samochodem – podsumował Zbroja.

fot. Grzegorz Rybarski