Zapraszamy na ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka 2023!

ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka 2023 odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2023 roku. Tegoroczna edycja klasyka rozgrywanego na południu Śląska będzie tym bardziej wyjątkowa, że Partnerem tytularnym została firma ORLEN OIL znana z ogromnego wkładu w polski sport. Również dzięki ORLEN OIL możemy obserwować zmagania naszych załóg w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC. Również dzięki nim obserwujemy starty Roberta Kubicy w serii WEC i dominację Bartka Zmarzlika na żużlowych torach. To Partner, którego wszystkie zasługi dla polskiego motorsportu ciężko byłoby wymienić w tak krótkim tekście. Dzięki ORLEN OIL nasz rajd może nadal prężnie się rozwijać i przygotowywać kolejne atrakcje zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców.

ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka 2023 rozgrywany będzie w ramach trzech cykli mistrzowskich. Na wymagających, krętych trasach rajdu obserwowali będziemy zawodników Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska (SKJS). Z wielką radością ogłaszamy również, że Partnerem głównym rajdu zostało Województwo Śląskie a Honorowym Patronatem imprezę objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Organizator przygotował dla kibiców niezwykłą atrakcję. W piątek, 17 listopada, rajd rozpocznie się od prologu rozgrywanego w Cieszynie. Prolog nie będzie zaliczany do klasyfikacji generalnej ORLEN OIL 47. Rajdu Cieszyńska Barbórka 2023, a zatem zawodnicy będą mogli dać tam popis swoich umiejętności i nie przejmować się stratami czasowymi. Prolog rozpoczynał będzie się zaraz za rampą startową przy Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków i poprowadzi okolicznymi uliczkami w centrum Cieszyna. To będzie niezwykła gratka dla kibiców. O kolejnych szczegółach związanych z rajdem będziemy informowali na bieżąco!

Grzegorz Szewczyk, Dyrektor ORLEN OIL 47. Rajdu Cieszyńska Barbórka 2023:Drodzy kibice, zawodnicy i sympatycy rajdowi, mam zaszczyt zaprosić Was w imieniu własnym oraz organizatora – Automobilklubu Cieszyńskiego – na kolejną edycję Rajdu Cieszyńska Barbórka. Z dumą ogłaszamy, że Partnerem tytularnym rajdu została firma ORLEN OIL. To dla nas ogromne wyróżnienie, że tak duży i fantastyczny partner obdarzył nas zaufaniem. Rajd obędzie się również przy Honorowym Patronacie Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, a Województwo Śląskie zostało Partnerem głównym rajdu. To wszystko sprawia, że nieustannie możemy się rozwijać i przygotowywać dla Was możliwie jak najlepszy i najbardziej widowiskowy rajd. W tym roku impreza rozpocznie się od widowiskowego prologu w Cieszynie. Tam zawodnicy zaprezentują wszystkim swoje niesamowite umiejętności i stworzą jeszcze raz atmosferę wielkiego rajdowego święta. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco, a po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową rajdu pod adresem http://cieszyn.rsmsl.pl/.

Rajdowe Mistrzostwa Południa dofinansowano z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.