Harmonogram

Przebieg rajdu samochodowego wyznacza harmonogram, którego załogi muszą przestrzegać, czyli meldować się określonym czasie w określonych miejscach – tzw. punktach kontroli czasu. Odcinki specjalne (OS) rozgrywane są w pętlach, najczęściej od dwóch do pięciu oesów. Między poszczególnymi pętlami załogi zjeżdżają do parku serwisowego, zlokalizowanego w Ustroniu, na parkingu pod Czantorią [GPS]. Mechanicy mogą naprawiać samochody wyłącznie w parku serwisowym i mają na to wyznaczony czas – również określony w harmonogramie zawodów. Załogi ruszają na trasę pojedynczo – w minutowych, lub 2-minutowych odstępach. W 45. Cieszyńskiej Barbórce wystartuje ponad 100 rajdówek, więc będzie co oglądać! Tegoroczna edycja rajdu jest rundą mistrzostw Śląska i Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska Super KJS.

Jak używać harmonogramu rajdu?

  • Godziny podane w harmonogramie oznaczają czas dla pierwszej załogi;
  • Kolejność i godziny startu kolejnych załóg określają listy startowe – dokumenty wydawane przez organizatora. Znajdziesz je tu: RŚMŚl / RSPŚ SKJS;
  • Załogi ruszają na trasę rajdu pojedynczo – jedna za drugą, w jedno- lub dwuminutowych odstępach czasu.

Co można zobaczyć podczas Rajdu Cieszyńska Barbórka?

Piątek, 15 listopada

  • Ceremonia startu – Cieszyn, Wzgórze Zamkowe (zobacz mapę) od 19:25: uroczyste rozpoczęcie Cieszyńskiej Barbórki 2019
  • Przejazdy samochodów rajdowych na odcinku specjalnym w centrum Cieszyna – od 19:10: pierwszy oes rajdu – Noszak – zostanie rozegrany na terenie Browaru Zamkowego w Cieszynie i ulicach miasta. Mapę przejazdu rajdówek znajdziecie w na stronie z mapami – LINK.

Sobota, 16 listopada

  • O 8:53, 11:54 i 14:55: przejazdy samochodów rajdowych na odcinku specjalnym VAG-Expert (7,82 km), przebiegającym przez miejscowości Kiczyce i Pierściec. Mapę przejazdu rajdówek znajdziecie w na stronie z mapami – LINK.
  • O 9:4612:47 i 15:48 : przejazdy samochodów rajdowych na odcinku specjalnym RADEX (8 km), przebiegającym przez miejscowości Leszna Górna i Cisownica. Mapę przejazdu rajdówek znajdziecie w na stronie z mapami – LINK.
  • O 17:00ceremonię zakończenia na rynku w Cieszynie. Tu dowiemy się kto wygrał rajd. Najlepsi zawodnicy odbiorą też puchary za wyniki wywalczone na odcinkach specjalnych.

UWAGA! Wstęp na rajd jest bezpłatny!

Harmonogram rajdu w formie pliku PDF – LINK

Partnerzy

Patronat honorowy
Główni sponsorzy
Partnerzy
Patroni medialni
Sponsorzy