Nowy termin Cieszyńskiej Barbórki

Tegoroczny Rajd Cieszyńska Barbórka zostanie rozegrany o tydzień później. Pierwotnie impreza była planowana na weekend 16-17 listopada, jednak ze względu na kolizję terminów z rundą pucharu świata w skokach narciarskich, organizatorzy zdecydowali się przesunąć rajd.

Skoki narciarskie, które odbędą się w Wiśle Malince, również wpisują się w poczet imprez w powiecie cieszyńskim. Z tego powodu władze i służby poprosiły Automobilklub Cieszyński o zmianę terminu, aby zagwarantować najwyższy poziom zabezpieczenia na obu wydarzeniach.

Rajd zostanie więc zorganizowany tydzień później, czyli w dniach 23-24 listopada. Warto również dodać, że Rajd Cieszyńska Barbórka będzie nie tylko finałową rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, ale także Pucharu Śląska, w którym rywalizują zawodnicy nieposiadający licencji sportu samochodowego.

– Spodziewaliśmy się, że termin naszego rajdu może ulec zmianie ze względu na puchar świata w skokach narciarskich. Dlatego też tegoroczna „Cieszynka” zostanie zorganizowana tydzień później, dzięki czemu zarówno my, jak i wszelkie współpracujące z nami służby będą mogły odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo kibiców na odcinkach – powiedział dyrektor rajdu, Radomir Motyl.