Godula testowo w Hondzie

Łukasz Godula już podczas Rajdu Grodzkiego zapewnił sobie pierwsze miejsce w Pucharze Peugeota i Citroena, jednak nie oznacza to, że zabraknie go na trasach Rajdu Cieszyńska Barbórka. Tegoroczny czempion przesiądzie się do mocniejszego samochodu i spróbuje swoich sił za kierownicą Hondy Civic.

fot. Janusz Boruta

Godula pojedzie tym samym samochodem, którym Damian Kostka sięgnął po tegoroczne mistrzostwo w RSMŚl. Choć różnice w tabeli punktowej są niewielkie i Łukasz ma szanse na trzecią lokatę w generalce, to jednak sam zainteresowany nie nakręca się na konkretny wynik. – Zdecydowałem się na start w Hondzie, gdyż chcę sprawdzić samochód, a przy tym porównać się do innych zawodników. Chcę pojechać rozważnie i pojawić się na mecie. Oczywiście nie oznacza to jednak wolnej jazdy i jeśli okaże się, że notujemy dobre czasy, to na pewno nie będziemy odpuszczać – powiedział Godula.

Tegoroczny zdobywca Pucharu Peugeota i Citroena dodał również, że wolałby, aby podczas rajdu nie padał śnieg. – Honda jest ustawiona dość twardo, typowo pod asfalty, dlatego też mam nadzieję, że zimowa aura jeszcze nas ominie. Nie mniej jednak ja dobrze czuję się na deszczu, więc śliska nawierzchnia nie będzie kłopotem. Tak czy inaczej mam nadzieję, że uda mi się dobrze przetestować samochód i znaleźć odpowiedź na pytanie czy chcę jeździć taką maszyną w przyszłym roku – podsumował Łukasz.

fot. Janusz Boruta