Żarłok wygrywa Cieszynkę 

Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka okazali się najszybsi na trasach Rajdu Cieszyńska Barbórka. Załoga Hondy Civic na dwóch ostatnich odcinkach specjalnych utrzymała prowadzenie, dzięki czemu zapewniła sobie tytuł rajdowych wicemistrzów Śląska.

fot. Łukasz Kos

Żarłok w końcówce rajdu narzucił bardzo dobre tempo, dzięki czemu trzecie przejazdów oesów Renault Wektor oraz VAG-Express padły właśnie jego łupem. Dwukrotnie za jego plecami plasowali się Krzysztof Rybka i Michał Miklaszewski (Citroen Saxo), którzy również na tej samej pozycji znaleźli się w klasyfikacji generalnej rajdu. Podium uzupełnili Adam Wrocławski i Marek Dobrowolski (Renault Clio), którzy byli również najlepszą załogą w klasie RO1.

Czwarta lokata przypadła Domonikowi Cholewie i Marcinowi Roikowi (Renault Clio), przed Szymonem i Mirosławem Kalczyńskimi (Peugeot 106), którzy triumfowali w Pucharze Peugeota i Citroena. W klasie Gość 2WD najszybsi okazali się zwycięzcy „Cieszynki” sprzed dwóch lat, czyli Kamil Bolek i Marcin Gaś w Peugeocie 208 R2. Pośród gościnnie startujących zawodników w samochodach na cztery koła prym wiedli Grzegorz Olchawski i Łukasz Wroński (Audi Quattro), natomiast w RO Open N pierwsze miejsce należy do Krzysztofa Pacholca i Inez Adamskiej (Lacenr Evo X).

fot. Janusz Boruta