49 załóg w przedostatniej rundzie Pucharu Śląska Super KJS

45. edycja Cieszyńskiej Barbórki to nie tylko rywalizacja o tytuły mistrzów Śląska, lecz także zmagania w Rajdowym Samochodowym Pucharze Śląska Super KJS. W tych zawodach o jak najlepsze czasy, a także punkty i puchary powalczy blisko 50 załóg.

Przypomnijmy, Super KJS to formuła zawodów dla kierowców, którzy nie posiadają licencji sportu samochodowego uprawniających do startu w imprezach wyższej rangi – np. rundach RSMŚl czy RSMP. Super KJSy to nie tylko sportowa rywalizacja na odpowiednio zabezpieczonej trasie, lecz także okazja do zdobywania cennego rajdowego doświadczenia na wymagających odcinkach specjalnych takich rajdów jak Wisła czy Cieszyńska Barbórka.

Z 49 załóg zgłoszonych do szóstej rundy sezonu Pucharu Śląska Super KJS trzy pojadą w klasie gość. Na trasie kibice zobaczą także trzy duety kierowca pilot w mocnych i widowiskowych samochodach z napędem na cztery koła zaliczanych do klasy 4. Z kolei w najmocniej obsadzonej klasie 3 organizatorzy przyjęli 15 zgłoszeń. Osiem załóg powalczy o zwycięstwo w klasie 2. Drugą najpopularniejszą kategorią jest klasa Cento z 13 załogami, które zmierzą się na oesach Noszak, Radex i VAG Expert. Listę uzupełniają trzy duety przypisane do klasy 1 oraz dwa w kategorii 126p – przeznaczonej, jak nazwa wskazuje, dla zawodników w „Maluchach”.

Zgodnie z regulaminem obowiązującym w Super KJSach, uczestnicy tej imprezy przejadą skrócone warianty odcinków specjalnych zaplanowanych na sobotę, 16 listopada. Z kolei w piątek, 15 listopada, cała stawka Super KJSu będzie miała szanse sprawdzić się na trasie oesu Noszak, czyli widowiskowej próby wytyczonej na terenie Browaru Zamkowego w Cieszynie i ulicach miasta. Wyniki tej rywalizacji nie będą jednak zaliczane do klasyfikacji końcowej Super KJS.

Uczestników Super KJS kibice zobaczą nie tylko na trasie rajdu, lecz także podczas ceremonii startu i mety. Pierwsza odbędzie się na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie. Natomiast zakończenie rajdu odbędzie się na Rynku w Cieszynie.

Lista zgłoszeń do Super KJS – plik PDF