Stańdo i Gurdziołek na prowadzeniu w RO. Tochowicz i Bolek najszybszymi w kategoriach Open.

Za nami pierwsza pętla ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowych Mistrzostw Południa są Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek w Renault Clio II Sport.

ProfiAuto 46. Rajd Cieszyńska Barbórka rozpoczął się o godzinie 8:48 od pierwszego przejazdu oesu Zbigniewa Cieślara. Najszybszymi w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowych Mistrzostw Południa byli Marcin Gluza z Kamilą Klaczańską w Hondzie Civic. Podium uzupełniły załogi Maciej Hawro / Wojciech Kolaczek oraz Krzysztof Stańdo / Dariusz Gurdziołek.

W klasie Open 1 najszybszymi byli Michał Tochowicz z Piotrem Białowąsem w Citroenie C3 Rally2 w barwach ProfiAuto. Podium skompletowali Piotr Parys z Andrzejem Górskim oraz Krzysztof Brzozowski z pilotem startującym pod pseudonimem „Szadzio”. W Open 2 wygrali Kamil Bolek z Łukaszem Jastrzębskim startujący Peugeotem 208 Rally4 w barwach firmy Kratki. Podium uzupełniły załogi Kajetan Świder / Marcin Borycki oraz Dawid Charytanowicz / Daniel Dymurski. W kategorii Classic najlepszy czas wykręcili Grzegorz Olchawski i Przemysław Bosek.

Na OS2 ProfiPower 1 Stańdo i Gurdziołek zaatakowali. Załoga w Renault Clio przypuściła atak i pokonała o ponad 10 sekund drugich Macieja i Piotra Krzaczyńskich. Podium uzupełnili Gluza i Klaczańska. Po dwóch próbach Stańdo i Gurdziołek sygnują się przewagą w wysokości 6,3 s nad Gluzą i Klaczańską. Trzecie miejsce ze stratą 10,9 s zajmują Hawro z Kolaczkiem.

W Open 1 po dwóch próbach prowadzą Tochowicz z Białowąsem, drudzy są Pisz z Gerberem, trzeci Parys z Górskim. W Open 2 dzięki kapitalnej jeździe prowadzą Bolek z Jastrzębskim, drudzy są Świder z Boryckim, trzeci Charytanowicz z Dymurskim. W kategorii Classic na pierwsze miejsce wskoczyli Przemysław Kurek z Grzegorzem Bieńkiem.