Po pierwszej pętli Szydziak z Wójcikiem najlepsi w SKJS

Witold Szydziak oraz Mateusz Wójcik prowadzą w ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska Barbórka w formule SKJS. Załoga na obu porannych próbach wbijała się na odcinkowe podium i dzięki temu liderują w zmaganiach.

Zawodnicy startujący w formule SKJS w ramach Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska rozpoczęli zmagania o godzinie 10:18 na OS1 Zbigniewa Cieślara 1. Najlepszy czas wykręcili tam Mateusz Jaworski z Danielem Śliwką. Zaledwie 0,5 s stracili do nich Witold Szydziak i Mateusz Wójcik. Podium skompletowali Kacper Sikora i Tomasz Sikora, którzy stracili 3,5 s.

Na OS2 ProfiPower 1 najlepszy czas wykręcili Rafał Marzec z Marcinem Naworolem. Drugie miejsce z niewielką stratą zajęli Sebastian Butyński i Łukasz Biernot, zaś podium uzupełniła załoga Witold Szydziak / Mateusz Wójcik. W klasyfikacji generalnej po pierwszej pętli prowadzą Szydziak z Wójcikiem. Zaledwie 1,6 s tracą do nich Jaworski ze Śliwką. Podium uzupełniają Butyński z Biernotem ze stratą 3,0 s do liderów. SKJS rozpocznie drugą pętlę o godzinie 13:31.