Stańdo i Gurdziołek utrzymują prowadzenie. Tochowicz na czele w klasie Open

Za nami druga pętla ProfiAuto 67. Rajdu Cieszyńska Barbórka. Prowadzenie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska oraz Rajdowych Mistrzostwach Południa utrzymali Krzysztof Stańdo z Dariuszem Gurdziołkiem. Co dzieje się w pozostałych klasach?

Marcin Gluza i Kamila Klaczańska wygrali drugi przejazd oesu Zbigniewa Cieślara. Załoga w Hondzie Civic powtórzyła tym samym wyczyn z pierwszej pętli. Podium uzupełnili Krzysztof Stańdo z Dariuszem Gurdziołkiem oraz Maciej Hawro z Wojciechem Kolaczkiem. Pierwsza trójka zmieściła się w różnicy zaledwie 1,2 s.

Na odcinku specjalnym ProfiPower najlepszymi okazali się Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek, liderzy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Drugie miejsce zajęli Maciej i Piotr Krzaczyńscy, zaś trzeci byli Marcin Gluza i Kamila Klaczańska. Tutaj również różnice były niewielkie. Po czterech odcinkach specjalnych Stańdo i Gurdziołek są na prowadzeniu. 4,6 s tracą do nich Gluza i Klaczańska, 8,3 s z tyłu są Hawro z Kolaczkiem.

W klasie Open 1 Michał Tochowicz i Piotr Białowąs w barwach ProfiAuto wygrali oba oesy drugiej pętli i powiększyli swoje prowadzenie. Drugą pozycję na obu próbach zajęli Piotr Parys z Andrzejem Górskim. Oni po czterech oesach są drudzy i tracą 18,6 s. Na trzecim stopniu podium znajdują się Paweł Pisz z Jakubem Gerberem.

W klasie Open 2 pogromców nie znaleźli wciąż Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski. Załoga jadąca w barwach firmy Kratki wygrała do tej pory wszystkie cztery oesy i prowadzi z dużą przewagą w swojej klasie. Podium kompletują Kajetan Świder z Marcinem Boryckim oraz Marcin Górny z Marcinem Roikiem.

W kategorii Classic najlepszy czas ex-aequo na trzecim oesie zajęły załogi Grzegorz Olchawski / Przemysław Bosek oraz Przemysław Kurek / Grzegorz Bieniek. Niestety, Olchawski z Boskiem nie ukończyli już czwartego oesu. Na prowadzeniu jest duet Śliwka / Przybyłek, drudzy są Kurek i Bieniek, trzeci Szerla i Ślęczka.