Sordyl przejmuje prowadzenie

Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski przejeli prowadzenie po pierwszej sobotniej pętli Rajdu Cieszyńska Barbórka. Załoga Hondy Civic prowadzi z przewagą 1,9 sekundy nad Gracjanem Grelą. Czołową trójkę uzupełnia Łukasz Godula – tegoroczny mistrz w klasie PPC, zalicza debiut w Hondzie Civic i ma szansę także na podium w klasyfikacji generalnej RSMŚl.

fot. Grzegorz Rybarski

Liderujący po wczorajszym prologu Grela zajął na trzecim odcinku specjalnym trzecie miejsce, co zepchnęło go na drugą lokatę w generalce. Łukasz Godula przed rozpoczęciem „Cieszynki” zapowiadał spokojną jazdę i sprawdzenie samochodu, jednak wyglada na to, że szybko udało mu się odnaleźć wspólny język z Hondą Civic, gdyż jego strata do pierwszego na oesie VAG-Expert Sordyla wyniosła zaledwie cztery dziesiąte sekundy.

Czwarte miejsce zajmują Krzysztof Rybka i Michał Miklaszewski. Załoga Citroena Saxo wyprzedza o 1,1 sekundy wicelidera mistrzostw Szymona Żarłoka, którego głównym celem jest dojechanie w dobym tempie do mety i utrzymania drugiego miejsca w generalce. Na dalszych miejscach plasują się Adam Wrocławski (Renault Clio), Grzegorz Ciombor (Honda Civic), Piotr Baran (Honda Civic) oraz Dominik Cholewa (Renault Clio) i Radosław Osiak (Honda Civic), którzy zamykają czołową dziesiątkę.

W klasie Gość 4WD prowadzi Grzegorz Olchawski w Audi Quattro, jednak jest to wynikiem pięciominutowej kary jaka została nałożona na najszybszego na odcinku VAG-Expert Tomka Zbroję (Ford Fiesta Proto). W klasie Gość 2WD tempo dyktują Kamil Bolek i Marcin Gaś (Peugeot 208 R2), natomiast najszybszą załogą w rajdzie cały czas pozostają Krzysztof Pacholec i Inez Adamska (Lancer Evo X), którzy przewodzą również klasie RO Open N.

fot. Marcin Hennek